POSTAW NA SZCZELNY DOM

Odpowiednia szczelność budynku jest kluczowa, aby otrzymać wymierne korzyści z użytkowania wentylacji mechanicznej. Niekontrolowane przecieki powietrza, np. przez nieszczelności okien powodują nadmierne obniżenie wilgotności w budynku oraz zwiększenie kosztów ogrzewania, co przekłada się na zmniejszony komfort użytkowników budynku.

Informacje jakich dostarcza nam prawidłowo wykonany test szczelności budynku pozwolą efektywnie zaplanować wydatki na prace termomodernizacyjne, a także ocenić poprawność już wykonanych usprawnień. Wykonując Blower Door Test nowowybudowanego obiektu upewnimy się o właściwym montażu zastosowanych materiałów odpowiedzialnych za ograniczenie strat ciepła.

W naszej pracy wykorzystujemy profesjonalne urządzenia uznanych producentów, jednak główną wartością zawsze pozostanie doświadczenie i wiedza naszych specjalistów.

JAK TO DZIAŁA ?

Za pomocą urządzenia z wentylatorem wytwarzamy w budynku nadciśnienie bądź podciśnienie.
W takich warunkach możemy przystąpić do lokalizacji miejsc nieszczelności za pomocą dostępnych technologii. Najszęściej jest to kamera termowizyjna bądź różne generatory bezpiecznego dymu.

Sztucznie wytworzona różnica ciśnień pozwala nam na skuteczniejszą lokalizację nieszczelności oraz doradztwo prawie niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Wytworzone podciśnienie symuluje nam czynniki jakie oddziałowują na budynek podczas np. podmuchów wiatru.

Ostateczną informacją bedzie ocena poziomu szczelności w oparciu o zalecane wymagania techniczne.


SKONTAKTUJ SIĘ

TU NAS ZNAJDZIESZ

Pracujemy w południowo-wschodniej Polsce.

biuro@solwenti.pl

+48 661 892 206 | Krzysztof

+48 536 332 143 | Bartłomiej